Wijzigingen per 1 januari 2025
Het Belastingplan 2025 is door de Tweede en Eerste Kamer aangenomen. Daarbij is ook het amendement van Inge van Dijk c,s, aangenomen, waarin geregeld wordt dat de percentages voor de eerste schijf en de grens tussen de eerste en tweede schijf verhoogd werden.
Inhoudelijk is de regeling en het aanvraagregime niet gewijzigd.
Snel naar...
Bedragen en percentages
|
2025 |
2024 |
Forfaitair uurloon |
€ 29,- |
€ 29,- |
Forfaitair bedrag kosten en uitgaven, per uur, voor de eerste 1.800 uur |
€ 10,- |
€ 10,- |
Forfaitair bedrag kosten en uitgaven, per uur, boven de 1.800 uur |
€ 4,- |
€ 4,- |
Percentage 1e schijf |
36% |
32% |
Percentage 1e schijf, starters |
50% |
40% |
Percentage 2e schijf |
16% |
16% |
Loongrens 1e schijf |
€ 380.000,- |
€ 350.000,- |
S&O-aftrek zelfstandigen |
€ 15.738,- |
€ 15.551,- |
Extra aftrek starters |
€ 7.875,- |
€ 7.781,- |
Wanneer worden wijzigingen voor het volgende jaar bekend?
Wijzigingen in de WBSO worden normaal gesproken meegenomen in het Belastingplan voor het volgende jaar. Het Belastingplan wordt op Prinsjesdag (de derde dinsdag in september) gepubliceerd.
Het is dan nog een plan: het wetsvoorstel moet dan nog door de Tweede en de Eerste Kamer behandeld worden. Meestal zijn de plannen in de tweede helft van december definitief. De plannen voor 2025 zijn op 17 december door de Eerste Kamer aangenomen en daarmee definitief.
De aftrek voor zelfstandigen (zogenoemde IB-ondernemers) wordt in de regel alleen geïndexeerd (verhoogd in verband met de inflatie). Indexatie wordt pas in de laatste week van december bekend gemaakt.